Marta Ruszkiewicz

Marta-RuszkiewiczJestem Marta Ruszkiewicz

Urodziłam się 9 marca 1992 w Piotrkowie Trybunalskim

Mam 171 cm wzrostu

Oczy mam zielone

Zobaczyć i usłyszeć można mnie w Teatrze Studyjnym w Łodzi. Od niedawna jestem w Agencji aktorskiej Gaża, w której można zobaczyć moje demo aktorskie.

Obecnie chwalę się stworzeniem i wystawieniem monodramu w języku angielskim – „The City”.

Nie umiem jeździć samochodem. Ani na łyżwach.

Aktor jest po to by oddać swój głos – sprawom, ludziom, wydarzeniom, zjawiskom, ideom – o których warto mówić. Ba, czasami krzyczeć.

W teatrze kocham Tu i Teraz!

W teatrze nie znoszę włączonych telefonów komórkowych podczas spektaklu.

Moi idole na WA Szkoły Filmowej to: Marcin Wierzchowski (reżyser), Adam Woronowicz (aktor), Matylda Paszczenko (aktorka).  Tych troje ludzi, każdy podchodząc z zupełnie innej strony, sprawiło, że nie zgubiłam się pośród wszystkich tworzonych przeze mnie kreacji. Co więcej, uświadomili, że sednem każdej z nich jestem ja sama. Ja – którą nauczyli, jak akceptować i jak ze swojego „ja” korzystać, jak na nim budować kolejne warstwy psychologiczne odgrywanych przeze mnie bohaterów.  Tę wiedzę uważam za bezcenną – jako aktorka i jako człowiek.

Moja teatralna idolka to Agnieszka Skrzypczak, była studentka WA Szkoły Filmowej. Jest magiczna.  Nieważne co mówi na scenie, słuchamy jej każdego słowa. Jest naturalna i prawdziwa.

Moja rola marzeń to Katarzyna w Poskromieniu Złośnicy Szekspira.

Moim planem na przyszłość jest praca w zawodzie. To było moim marzeniem kiedy zdawałam na studia aktorskie i przez lata żmudnej nauki, i pracy – udało mi się to marzenie ocalić. Ostatnimi czasy, podczas pracy nad autorskim monodramem, odkryłam również, że lubię – a co więcej, jestem w tym sukcesywna – pracę poza sceną, od stronę produkcyjnej.

_MG_0890_Robert Mainka  _MG_0882_Robert Mainka  _MG_0884_Robert Mainka

 

Teatr Studyjny w Łodzi, ul. Kopernika 8, 90-509 Łódź
tel: 42 63 64 166