THE CITY

Monodram Marty Ruszkiewicz w reżyserii Izabeli Aleksandrowicz. Wariacja na temat „Szklanego Klosza” autorstwa Sylvii Plath.

Kolorowe koktajle. Wysoko upięte włosy. Sukienka kupiona na Madison Avenue. Nowy Jork w swoim najlepszym wydaniu. Powietrze przesycone potem i coca-colą. Na prywatce będą też inne dziewczęta. Ale on będzie patrzył tylko na mnie. Wcale nie dlatego, że jestem kimś wyjątkowym lub dlatego, że jest mnie ciekawy. Nie. Będzie patrzył na mnie bo… Nie widzi różnicy.

„The City” opowiada historię Esther Greenwood – młodej dziewczyny z małego miasta, która wygrywa konkurs czasopisma modowego dla nastolatek. Nagrodą jest staż w redakcji oraz pobyt w Nowym Jorku. Jej głównym zajęciem okazuje się udział w różnego rodzaju imprezach – tych mniej i bardziej kulturalnych – a także chadzanie na bankiety literackie, pokazy mody i do kina. Ma się dobrze bawić. I bawi się. Do momentu, w którym słyszy ciszę. Nie jest to cisza miasta, ponieważ Nowy Jork jest pijany. Jest to jej własna cisza.  

UWAGA:

NA MONODRAM WSTĘP WOLNY – KONIECZNA REZERWACJA MIEJSC: BILETYST@FILMSCHOOL.LODZ.PL LUB 42 63 64 166

MONODRAM W JĘZYKU ANGIELSKIM

[widgetkit id=2252]

Teatr Studyjny w Łodzi, ul. Kopernika 8, 90-509 Łódź
tel: 42 63 64 166